Kevättapaaminen ja vuosikokous 5.5.2019

Kevättapaaminen ja vuosikokous 5.5.2019

Viileänä kevätpäivänä 5.5.2019 kolmisenkymmentä henkilöä koirineen kokoontui Turkuun Elävän kulttuurin Koroisille seiskarinkoirakerhon kevättapaamiseen ja vuosikokoukseen. Vuosikokouksessa hyväksyttiin yhdistyksen toimintakertomus ja tilinpäätös vuodelta 2018 sekä toimintasuunnitelma ja tulo- ja menoarvio vuodelle 2019. Yhdistyksen puheenjohtajana jatkaa Marja Nuora ja hallituksen jäseninä Juha Rosenqvist, Hanna-Mari Laine, Jukka Stenroos, Kaisa Saarinen ja varajäseninä Tuire Tevaluoto sekä Päivi Hannula-Kaisko.

Jäsenistöä muistutettiin käynnissä olevasta valokuvakilpailusta. Siihen osallistumisesta on tarkemmat ohjeet nettisivulla. Seiskarinkoirapentueita on ilahduttavasti tuloillaan hieman useampia kuin edellisvuosina. Pennuista tai pennutuksesta kiinnostuneiden kannattaa olla yhteydessä sähköpostitse osoitteeseen info@seiskarinkoirakerho.fi. Erityisesti urosten omistajia kannustetaan ilmoittautumaan, jotta sopivia ehdokkaita astutettaville nartuille löytyisi ympäri Suomen.

Kokouksen jälkeen kuulimme Koroisten Antonilta alueen toiminnasta ja permakulttuurista.